share

Beş Baharatlı Dana Eti
(Chinese)

ingredients

300 Gram Dana Eti (Kontrafile), İnce dilimlenmiş

300 Gram Karnabahar, Küçük parçalara ayrılmış

150 Gram Bezelye

1 Tatlı Kaşığı Ayçiçek Yağı

1 Tatlı Kaşığı Taze Zencefil Rendesi

3-4 Yemek Kaşığı Su

1 Tutam Tuz

2 Yemek Kaşığı Hoisin Sos, 3 yemek kaşığı su ile karıştırılmış

Marine için:
1 Diş Sarımsak , İnce kıyılmış

1 Tatlı Kaşığı Taze Zencefil Rendesi

1 Tatlı Kaşığı Susam Yağı

1 Çay Kaşığı Beş Baharat Tozu

1 Çay Kaşığı Tuz

Taze Çekilmiş Karabiber

Servis için:
Soya Sosu

Beyaz Susam

directions

1 Bir kasede ince kıyılmış sarımsak, taze zencefil rendesi, 1 çay kaşığı tuz, susam yağı, beş baharat tozu, taze çekilmiş karabiber ve ince dilimlenmiş dana etlerini iyice harmanlayın. Etlerin marine olması için üzerini streç film ile kapatıp, yaklaşık 20-30 dakika buzdolabında bekletin.

2 1 tatlı kaşığı kadar ayçiçek yağını wok tavaya ilave edin ve yüksek ateşte ısıtın. Isınan tavaya marine edilmiş etleri ilave edip, yaklaşık 2-3 dakika rengi dönene dek soteleyin ve bir tabağa aktarın.

3 Ocağın altını biraz kısın ve taze zencefil rendesini ilave edip, orta dereceli ateşte aroması çıkana dek yaklaşık 30 saniye soteleyin. Ardından küçük parçalara ayrılmış karnabaharları, bezelyeleri, 3-4 yemek kaşığı kadar su ve 1 tutam tuz ilave edip, sebzeler yumuşayana dek 4 dakika boyunca sotelemeyi sürdürün.

4 Son olarak etleri ve 3 yemek kaşığı su ile karıştırılmış hoisin sosu wok tavaya ilave edin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve suyunu çekene dek pişirmeye devam edin. Yaklaşık 5 dakika sonra ocağın altını kapatın ve üzerine beyaz susam taneleri serpiştirip, yanında buharda pişmiş sade pilav ile servis edin. İsteğe bağlı olarak soya sosu ile tatlandırabilirsiniz.

  • Beş Baharatlı Dana Eti
  • Beş Baharatlı Dana Eti

2
Serving
Size

35 min
Total
Time

Difficulty Level

2
Difficulty
Level

Rate This Recipe

19 users (4.37 / 5)