share

Brokolili Dana Eti
(Chinese)

ingredients

250 Gram Dana Eti, İnce dilimlenmiş

175 Gram Brokoli

2 Yemek Kaşığı Ayçiçek Yağı

1 Çay Kaşığı Toz Zencefil

Marine için:
½ Yemek Kaşığı Soya Sosu

1 Tatlı Kaşığı Mirin

½ Çay Kaşığı Susam Yağı

1 Yemek Kaşığı Mısır Nişastası

3 Tutam Beyaz Toz Biber

Sosu için:
1 Yemek Kaşığı Soya Sosu

1 Yemek Kaşığı İstiridye Sosu

½ Çay Kaşığı Susam Yağı

1 Çay Kaşığı Esmer Şeker

1 Tatlı Kaşığı Mısır Nişastası

4 Yemek Kaşığı Su

directions

1 Bir kasede 1/2 yemek kaşığı soya sosunu, mirini, 1/2 çay kaşığı susam yağını, 1 yemek kaşığı mısır nişastasını ve 3 tutam beyaz toz biberi karıştırın. İnce dilimlenmiş etleri ilave edin ve 15 dakika boyunca buzdolabında bekletin.

2 Sosu hazırlamak için bir diğer kasede 1 yemek kaşığı soya sosunu, istiridye sosunu, 1/2 çay kaşığı susam yağını, şekeri, 1 tatlı kaşığı mısır nişastasını, suyu karıştırın ve bir kenarda bekletin.

3 Bir tencerede yeterli ölçüde suyu kaynatın ve suya birkaç damla yağ ilave edin. Kaynayan suya brokolileri atın ve yaklaşık 30-60 saniye kadar bekledikten sonra hemen çıkarın. Suyunu iyice süzün ve bir kenarda bekletin.

4 1 yemek kaşığı ayçiçek yağını wok tavada ısıtın. Marine edilmiş etleri ilave edin ve yüksek ateşte 3 dakika soteleyin. Etleri bir tabağa alın ve bir kenarda bekletin.

5 Kalan ayçiçek yağını wok tavaya ilave edip, ısıtın. Toz zencefili aroması çıkana dek yaklaşık 1 dakika yüksek ateşte soteleyin. Ardından etleri ilave edin ve 1-2 dakika daha soteleyin. Son olarak brokolileri ve hazırladığınız sos karışımını wok tavaya ilave edin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Sos koyulaşmaya başlayınca ocaktan alın ve üzerine susam taneleri serpiştirip, servis edin.

NOTES:
Hayatı dengeli yaşamak dengeli beslenmekle başlar.  Bu yemek; ince dilimleniş ve marine edilmiş etin yanında nefis soslu sağlık kaynağı brokoli içeriyor.
  •  Brokolili Dana Eti

2
Serving
Size

25 min
Total
Time

Difficulty Level

2
Difficulty
Level

Rate This Recipe

19 users (4.63 / 5)