share

Kore Usulü Etli Türlü
(Korean)

ingredients

250 Gram Dana Eti, Kuşbaşı doğranmış

100 Gram Mantar, Dörde bölünmüş

1 Adet Kabak, Küp kesilmiş

1 Adet Havuç, Küp kesilmiş

1 Adet Patates, Küp kesilmiş

1 Adet Soğan, Küp kesilmiş

1 Adet Yeşil Dolmalık Biber, Küp kesilmiş

3 Adet Yeşil Soğan, Dilimlenmiş

2 Yemek Kaşığı Soya Ezmesi (Doenjang) veya Miso

1-1.5 Su Bardağı Sıcak Su

1 Tatlı Kaşığı Kırmızı Pul Biber

1 Yemek Kaşığı Ayçiçek Yağı

directions

1Ayçiçek yağını bir tencerede ısıtın. Kuşbaşı doğranmış etleri ilave edin ve orta dereceli ateşte 1 dakika kadar soteleyin. Ardından küp şeklinde kesilmiş kabağı, soğanı, patatesleri, havuç dilimlerini ve mantarları tencereye ilave edin. Tüm malzemeleri 5 dakika boyunca soteleyin.


2Bir kasede soya ezmesini ve yaklaşık 1-1.5 su bardağı sıcak suyu çırparak karıştırın. Hazırladığınız karışımı tencereye ilave ettikten sonra tencerenin kapağını kapatın ve orta dereceli ateşte 8-10 dakika kadar pişmeye bırakın.


3Son olarak kırmızı pul biber, dilimlenmiş yeşil soğan ve küp kesilmiş yeşil biberleri ilave edip, karıştırın. Tencerenin kapağını tekrar kapatın ve yaklaşık 2-3 dakika daha pişirip, ocağın altını kapatın. Yanında buharda pişmiş sade pilav ile sıcakken servis edin.

NOTES:
Bu tarifte istediğiniz mantar çeşidini kulanabilirsiniz. Kullanacağınız mantarlar büyük ise, küp şeklinde doğramanız sebzelerin pişme süreleri açısından önemli olacaktır. Bir çok sebze ile kuşbaşı dana etinin bir arada olduğu bu çorba; hem sağlık hem lezzet arayanlara.
  • Kore Usulü Etli Türlü

4
Serving
Size

25 min
Total
Time

Difficulty Level

1
Difficulty
Level

Rate This Recipe

38 users (4.55 / 5)