share

Tavuklu Singapur Noodle
(Chinese)

ingredients

100 Gram Pirinç Vermicelli

300 Gram Tavuk Göğüs, İnce dilimlenmiş

2 Diş Sarımsak , İnce kıyılmış

1 Tatlı Kaşığı Taze Zencefil Rendesi

1 Tatlı Kaşığı Köri Tozu

1 Tatlı Kaşığı Beş Baharat Tozu

1 Adet Soğan, İnce dililenmiş (yarım ay şeklinde)

1 Adet Kırmızı Biber, İnce şeritler halinde kesilmiş

1 Adet Havuç, İnce şeritler halinde kesilmiş

1 Adet Salatalık, İnce şeritler halinde kesilmiş

2-3 Yemek Kaşığı Soya Sosu

½ Çay Bardağı Su

1 Yemek Kaşığı Ayçiçek Yağı

directions

1 Noodleları geniş bir kaseye aktarın. Üzerine, noodleların üzerini örtecek kadar sıcak su dökün ve 6-8 dakika boyunca bekletin. Bir çatal yardımıyla noodleları hafifçe ayırın. Suyunu iyice süzdürün ve bir kenarda bekletin.

2 Wok tavada 1 tatlı kaşığı kadar ayçiçek yağını ısıtın. İnce dilimlenmiş tavukları ilave edip, yüksek ateşte yaklaşık 3-4 dakika soteleyin. Sotelediğiniz tavukları bir tabağa alın ve bir kenarda bekletin.

3 Wok tavayı tekrar ısıtın. Ayçiçek yağını ilave edip, kızdırın. Yağ ısınınca dilimlenmiş soğanları, ince kıyılmış sarımsağı, rendelenmiş zencefili, beş baharat tozunu ve köri tozunu ilave edip, aroması çıkana dek yaklaşık 1-2 dakika soteleyin. İnce şeritler halinde kesilmiş kırmızı biberleri, havuç ve salatalıkları wok tavaya ilave edin. Tüm malzemeler iyice karışana dek 1 dakika daha sotelemeyi sürdürün. Ardından 1/2 çay bardağı kadar suyu da ilave edip, 1 dakika daha soteleyin.

4 Son olarak noodleları ve önceden pişirdiğiniz tavuk dilimlerini wok tavaya ilave edin. Üzerine soya sosunu döküp, iyice karıştırın. Ocağın altını kapatın ve geniş bir kasede yanında soya sosu ile servis edin.

NOTES:
Köri ve pirinç şehriyesi ile yapılan “Singapur Noodle” yemeği tarifimizin farklı malzemelerle yapılan tavuklu bu versiyonu belki sizin için daha uygundur. İki tarife de bakıp sizin için uygun olanı pişirmeye başlayabilirsiniz. Bu yemeğin ismi Singapur Noodle olsa da aslında Çin’in Kanton bölgesinde ilk olarak çıkmış ve dünyadaki çin restoranlarında büyük popülerlik kazanmıştır.
  • Tavuklu Singapur Noodle
  • Tavuklu Singapur Noodle

4
Serving
Size

20 min
Total
Time

Difficulty Level

2
Difficulty
Level

Rate This Recipe

24 users (4.21 / 5)